Тиждень спеціальних агрономічних та технічних дисциплін проходив з 24 по 28 березня 2025 року.
Заплановані заходи комісією: виставка плакатів, зустріч із випускником-спеціалістом (агрономом), навчальна практика з “Технології виробництва плодів” на тему обрізки плодових дерев, екскурсія на виробництво (ТОВ “Агроінвест Натуральні продукти”).
Щодня студенти брали активну участь у заходах тижня спеціальних агрономічних та технічних дисциплін.


Вагомий внесок у виховання любові до своєї спеціальності зробила зустріч із випускником нашого навчального закладу, Проскурою Миколою Анатолійовичем – головним агрономом ТОВ “Авангард”. Його розповідь про життєвий досвід та кар’єрний ріст дала студентам змогу краще зрозуміти, що на них чекає після закінчення коледжу. Різноманітні запитання до Миколи Анатолійовича засвідчили підвищений інтерес молоді до агрономії та захоплення досвідом молодого спеціаліста, а також бажання працювати на землі. Викладачі комісії вдячні Миколі Анатолійовичу за натхненний виступ, який викликав гордість за випускника нашого закладу.


Студенти 3-го курсу спеціальності “Агрономія”, ОПП “Виробництво і переробка продукції рослинництва”, отримали цінний досвід на практичних заняттях з обрізки плодових дерев. Вони засвоїли методику обрізки, природні властивості деревини, особливості проріджування та формування крони дерев, що закріпили на практиці.


Завершальним етапом стала екскурсія на виробництво ТОВ “Агроінвест Натуральні продукти”. Ознайомлення з виробничими процесами проводив Олександр Миколайович Бикус. Детальна характеристика новітньої техніки та її можливостей зацікавила студентів своєю простотою і зручністю використання. Особливу увагу привернув зернозбиральний комбайн John Deere, який може адаптуватися до типу ґрунту, зрідженості чи загущеності врожаю. Також студенти мали змогу побачити ріпаковий стіл, ознайомившись із його конструкцією та особливостями роботи.

Крім техніки, Олександр Миколайович ознайомив екскурсантів із картоплесховищем, системою вентилювання, контролем режиму зберігання та щитом управління. Студенти побачили способи розміщення картоплі в сховищі, висоту встановлення контейнерів та особливості якісного зберігання в такому овочесховищі. Було продемонстровано лінію перебирання картоплі, підготовку до зберігання та реалізації.
Також Олександр Миколайович розповів про особливості вирощування картоплі та підбір сортів, які найкраще себе зарекомендували в нашій кліматичній зоні.


Завдяки своєму ентузіазму Олександр Миколайович продовжив справу Миколи Анатолійовича, заохочуючи студентів до роботи на землі. Великий інтерес студентів проявився у численних запитаннях та уточненнях щодо практичних аспектів професії.
Загалом, комісія спеціальних агрономічних та технічних дисциплін успішно виконала поставлені завдання. Мета виховання у студентів любові до агрономії досягнута. Тиждень пройшов змістовно й продуктивно! Дякуємо всім учасникам та викладачам!
