Територія Борзнянського аграрного фахового коледжу огороджена, озеленена, облаштована місцями для відпочинку, постійно проводиться прибирання та полив. Територія проглядається, немає місць для «схованок», проїзди й доріжки мають тверде покриття, відсутні ями та пошкодження.
У приміщеннях коледжу облаштовано зони відпочинку, підлога неслизька, меблі встановлені належним чином. Приміщення достатньо озеленені, сходові клітини мають поручні. Евакуаційні проходи, виходи, коридори, сходи не захаращені устаткуванням і предметами. У коридорах, холах, на сходових клітках евакуаційних виходів є попереджувальні та вказівні знаки безпеки. Територія коледжу, евакуаційні шляхи та виходи підтримуються у належному стані відповідно вимог Правил пожежної безпеки України.
Приміщення коледжу забезпечені відповідно норм первинними засобами пожежогасіння, наявні інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки, проводиться перевірка пожежних кранів, вогнегасників відповідно до протипожежних вимог стандартів, норм, правил. Утримуються у справному стані засоби протипожежного захисту і зв’язку, пожежне обладнання та інвентар, не допускається їх використання за не призначенням.
План евакуації та дії на випадок пожежі, надзвичайних ситуацій розроблені та затверджені на кожен поверх будівлі і містить схему поверху, на якій нанесені шляхи й напрямки евакуації, місця розташування первинних засобів пожежогасіння, електричних щитків й засобів зв’язку. У навчальному корпусі наявні інформаційні стенди щодо дотримання вимог охорони праці та протипожежного захисту, у куточку пожежної безпеки розміщені плакати про заходи пожежної безпеки, інструкція з пожежної безпеки тощо.
З 2020 року учбовий корпус коледжу оснащено новою системою пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу і управління евакуацією людей та устаткування.
Всі працівники коледжу щорічно проходять обов’язкові медичні огляди.
В коледжі наявне протирадіаційне укриття на випадок повітряної тривоги. Місце розташування укриття позначене за допомогою табличок (написів) та покажчиків руху до нього.
Обладнання захисної споруди утримується в належному технічному стані. Входи мають вільний доступ усередину приміщень, підходи до зовнішніх дверей, двері і сходові марші утримуються у справному стані, не захаращені, наявний вхід для маломобільних груп населення. Забезпечення укриття первинними засобами пожежогасіння, обладнання здійснюється відповідно до норм належності залежно від основного функціонального призначення приміщень та вимог Правил пожежної безпеки в Україні.
Протирадіаційне укриття оснащене меблями, запасом питної води, місцями для сидіння, аптечкою колективною, запасом продуктів на випадок оголошеної тривоги. Утримання та експлуатація обладнання укриття здійснюється згідно з вимогами і рекомендаціями, визначеними технічною документацією на них, а також відповідними нормами і правилами. З 2023 року ПРУ має систему пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу і управління евакуацією людей та устаткування.
Коледж дотримується всіх санітарних заходів, забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали, дотримується режиму провітрювання приміщень. Туалетні кімнати відповідають санітарним умовам та облаштуванні всім необхідним (відокремлені кабінки з дверима, вода, мило, папір, рушники тощо). Заклад освіти постійно закуповує дезрозчини, проводить вологе прибирання приміщень відповідно до нормативних вимог.
В оформленні навчальних кабінетів, лабораторій відсутнє надлишкове нагромадження меблів, стендів. Перевага надається легким полицям замість нагромадження масивних меблів, зайвих речей. Вікна не загромаджені. Кольорові рішення у приміщеннях не містять критичних насичених кольорів, не містять зайвого візуального шуму (наприклад, поєднання візерунчастого лінолеуму та шпалер з малюнками).
Облаштовані місця для роботи та відпочинку педагогів, які наявні і в навчальних кабінетах, і в кімнаті для викладачів.
Працівники закладу освіти дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.
У коледжі наявний Клас безпеки та затверджений Паспорт безпеки закладу освіти. Перед початком навчального року щорічно складаються акт прийому готовності закладу освіти до нового навчального року, акт оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту, переглядаються всі документи, що регулюють питання охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладі освіти. На навчальні кабінети (лабораторії) закладу щороку перед початком навчального року оновлюються паспорти.
У коледжі постійно проводяться заходи з питань цивільного захисту, із ознайомлення з правилами пожежної безпеки та діям у надзвичайних ситуаціях, спільні тренувальні навчання з працівниками ДСНС України в Чернігівській області, з працівниками поліції та іншими організаціями. Постійно проводяться навчання та інструктажі для всіх учасників освітнього процесу.
Значна увага приділяється безпеці використання Інтернет-ресурсів – одного з інструментів для навчання та викладання, безпечному доступу до мережі. Навчальна комп’ютерна техніка забезпечена антивірусними програмами, які оновлюються, офіційні сторінки коледжу моніторяться на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації; педагоги та студенти забезпечені постійним доступом до мережі Інтернет, наявний Wi-Fi.
Інформаційно-цифрова компетентність, питання кібербезпеки входять до постійних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Посилання:
Пожежа у приміщенні та на відкритій місцевосці (dsns.gov.ua)
Небезпеки природного характеру (dsns.gov.ua)
Небезпеки побутового характеру (dsns.gov.ua)
Радіаційна небезпека (dsns.gov.ua)
Хімічна небезпека (dsns.gov.ua)
Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру (dsns.gov.ua)
Виявлення вибухонебезпечних предметів (боєприпасів часів війн) (dsns.gov.ua)
Дії в разі терористичного акту, перестрілки, захоплення транспорту. (dsns.gov.ua)